Jak podawać dziecku kleiki?

W końcu nadchodzi ten moment, że naszemu dziecku musimy rozszerzyć dietę. Nie unikniemy tego. Nie wiemy czemu, ale sporo rodziców tego się obawia. Łatwo było karmić dziecko mlekiem naturalnym, czy też mlekiem modyfikowanym, ale trudniej jest dietę rozszerzać. Wszystko wynika z obawy o pewne problemy gastryczne, czy też alergie pokarmowe. Jakie danie/potrawę przygotować dziecku na początek? Sprawdźmy to.

Zacznijmy od kleiku

Na pewno numerem jeden, jeśli chodzi o rozszerzenie diety, jest kleik. Doskonale wiemy, że kleiki są różne. Jakie można polecić dla naszego maluszka? My zawsze polecamy kleiki ryżowe. Nie tylko są łatwe w przygotowaniu, ale także mają świetne właściwości. Czy wiesz, że Kleiki najpopularniejsze ryżowe nie tylko podaje się dziecku na etapie rozszerzania diety, ale pomagają także w łagodzeniu wszelkich objawów z zakresu problemów z układem pokarmowym? Pomagają, chociażby na biegunkę.

Polecamy kleik ryżowy zrobić samodzielnie w domu. Nie trzeba tutaj być mistrzem kuchni, aby poradzić sobie z jego przygotowaniem. Potrzebować będziemy jedynie dwóch składników. Jest to woda oraz ryż. Jeśli chodzi o ryż, to na początek nie wybierajmy tylko ryżu długoziarnistego. Raczej ryż standardowy lepiej się tutaj sprawdzi.

Na rynku znajdziemy także gotowe już kleiki, ale często podpadają nam ich składy. Na własnym dziecku na pewno nie ma co ryzykować.

Karmienie dziecka kleikiem

Na sam koniec pochylmy się nad tematem karmienia dziecka kleikiem. Jak to zrobić? Możliwości mamy dwie. Możemy dziecku standardowo podawać kleik przy użyciu łyżki, ale możemy także użyć butelki i smoczka. Na pewno konsystencja powstałego kleiku nam na to pozwala. Na początek butelka będzie lepsza. Dopiero później uczmy dziecko karmić łyżeczką. Wiemy z własnego doświadczenia, że może to być mocno problematyczne. Nie da się ukryć, że dzieci często reagują na nowości negatywnie, a my rodzice musimy się z tym zmierzyć. Nie mamy przecież innego wyjścia. Nasze dziecko musi się poprawnie rozwijać.